penktadienis 13

Penktadienis 13

penktadienis 13

Penktadienis, 13-a mėnesio diena. Tokia data kai kam sukelia nerimą. Skaičių 13 jau labai seniai lydi ne pačių geriausių asociacijų šleifas.

Psichologai net sugalvojo terminą penktadienio 13-osios baimei įvardinti – paraskavedekatriaphobia.style="display:inline-block;width:728px;height:90px"
data-ad-client="ca-pub-1177617798950266"
data-ad-slot="4394383690">

Kodėl penktadienis 13-ta laikoma nelaiminga diena? Įprastai penktadienis 13-ta laikoma nelaiminga diena dėl to, kad skaičius 13 yra matomas kaip nelaimės skaičius. Be to, 13 yra raganų skaičius, reikalingas norint suformuoti koveną.

Sakoma, kad prietarai aplink šią dieną pradėjo formuotis dar viduramžiais ir turi biblinę kilmę.
Kai kurie istorikai teigia, kad penktadienis 13-ta buvo diena, kai prasidėjo Didysis tvanas.
Naujajame testamente rašoma, kad Jėzaus paskutinėje vakarienėje Didįjį ketvirtadienį dalyvavo 13 žmonių, prieš jo nukryžiavimą Didįjį penktadienį. Kai kurie šaltiniai teigia, kad prie stalo atsisėdęs 13-asis svečias buvo Judas.
Rašytojas Dan‘as Brown‘as savo knygoje „Da Vinčio kodas“ aprašė 14 amžiuje įvykdytą tamplierių didžiojo magistro Žako de Molėjaus egzekuciją 13 mėnesio dieną, penktadienį. Rašoma, kad jis prakeikė popiežių ir Prancūzijos karalių, taip dienai užtraukdamas prakeiksmą.
Senovės skandinavų mitologijoje pasakojama apie 12 dievų puotą Valhaloje (skandinavų dievų pasaulis), kur buvo nužudytas didvyris Badleris. Įdomu tai, kad jį nužudė nekviestas 13-as svečias — dievas Loki.
Šio derinio baimė sustiprėjo XIV a., kai buvo suimta Tamplierių ordino vadovybė. Melagingai apkaltinti tamplieriai kankinti ir deginti ant laužų. Ne veltui orgino magistras Žakas de Molė prakeikė 1307 m. spalio 13 d. penktadienį. Prietaringi žmonės, sužinoję apie šį įvykį, ėmė paniškai bijoti visų penktadienių, pasitaikančių 13-tą mėnesio dieną

Ką simbolizuoja skaičius 13?

Magijoje skaičius 13 simbolizuoja transformaciją, gimimą ir mirtį. Numerologai teigia, kad jis reiškia gėrio ir blogio kovą, todėl vadinamas karminės skolos skaičiumi. Klasikinėje astrologijoje 13 laikomas neutraliu, nes nesusijęs su planetomis ir Zodiako ženklais. Kai kurios astrologijos mokyklos naudoja 13-tąjį Zodiako ženklą — Gyvatnešį, simbolizuojantį kontrastus ir netikėtumus. Manoma, kad gimusiųjų šiuo periodu gyvenimas kupinas kraštutinumų. Dažnai Gyvatnešio ženklo žmonės labai pasitiki savimi, todėl jaučiasi pranašesni už kitus. Neretai jie neįvertina savo jėgų, todėl vėliau patiria skaudžius išgyvenimus.
Kodėl jis vadinamas „velnio tuzinu“? XIX a. šis skaičius 13 buvo vadinamas „kepėjo tuzinu“. Žmogus, užsisakęs 12 bandelių, 13-ąją tradiciškai gaudavo nemokamai.style="display:inline-block;width:728px;height:90px"
data-ad-client="ca-pub-1177617798950266"
data-ad-slot="4394383690">

Sakoma, kad 13 dieną negalima žengti prie altoriaus. Ką apie tai manote? Pagal romėnų kalendorių, penktadienis laikomas meilės deivės Veneros diena. Norvegai šią dieną pavadino vaisingumo deivės Frėjos vardu. Manyta, kad moteriškumo deivę dažnai lydėjo dvyliką raganų. Vadinasi su Friga jų buvo trylika. Krikščionys teigė, kad Friga kėlė grėsmę vyro dominavimui šeimoje, todėl bažnyčia siekė apjuodinti šią velnio tuzinu pramintą dieną. Penktadienį globoja Venera – meilės ir harmonijos planeta, todėl 13-osios dienos penktadienis astrologiškai laikomas sėkmingas santuokai. Visiems, kurie teigia, kad šeštadienis – geriausia diena tuoktis, galiu pasakyti, kad penktadienis yra kur kas sėkmingesnė diena.

 


>

Author Details
Sveiki, aš mirtingasis! Aš tarot skaitytojas ir rašytojas. Mano vietovardžiai mirtisee / anima / tarot vedma. Aš sukūriau raganą, norėdamas ištirti naujus būdus skaityti tarotines korteles, dokumentuoti asmeninę kelionę tarot ir padėti jums rasti savo kelią su savo kortelėmis. Čia sužinosite daugiau, arba pasimokykite į Twitter @gamintą!